Lacusmed
Logo NFZ i STC

Profilaktyka 40 PLUS Poznań

Cztery osoby (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) stoją na zewnątrz, na tle zielonych krzewów. Kobieta na pierwszym planie, ubrana w szary garnitur, stoi z założonymi rękoma. Obok logo "Profilaktyka 40 PLUS" oraz hashtag "#badaMYsię" w pomarańczowej ramce.

Każdy kto przekroczył magiczne 40 lat, warto aby skorzystał z programu Profilaktyka 40 PLUS. Pilotażowy program odbudowania zdrowia Polaków po okresie pandemii ma zostać przedłużony o kolejne 6 miesięcy i potrwać do końca 2024 roku.

Czterdziestka to nie tylko ważny etap w życiu każdego człowieka, ale również moment, w którym warto zacząć myśleć o profilaktyce zdrowotnej bardziej poważnie. Specjalistyczne Centrum Medyczne Lacusmed, jest jednym z punktów, w którym można przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczne.

Celem Profilaktyki 40 PLUS jest nie tylko wczesne wykrywanie potencjalnych chorób, ale także edukacja zdrowotna dorosłych. Program skupiony jest na szerokim spektrum badań, które obejmują m.in. morfologię krwi, poziomy cholesterolu, glukozę oraz badania specjalistyczne różniące się w zależności od płci – dla kobiet przewidziane jest dodatkowo badanie ogólne moczu oraz iFOBT, a dla mężczyzn badanie PSA.

Mężczyzna lekarz w białym kitlu i krawacie rozmawia z mężczyzną pacjentem, wskazując na dokument, który trzyma w rękach, w gabinecie medycznym. Logo Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c. widoczne w lewym górnym rogu.

Zapisy do programu odbywają się poprzez łatwo dostępne kanały, takie jak Internetowe Konto Pacjenta lub aplikacja mojeIKP, co stanowi znakomite ułatwienie dla pacjentów. Warto zaznaczyć, że każda osoba uprawniona do udziału w programie otrzymuje e-skierowanie na badania, co jeszcze bardziej usprawnia proces.

Program Profilaktyka 40 PLUS zwraca uwagę na to, jak istotne jest regularne kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Wczesne wykrycie schorzeń to większa szansa na skuteczne leczenie. Warto z niej skorzystać!

Jak zgłosić się na badanie

Aby zakwalifikować się do programu Profilaktyka 40 PLUS, należy wypełnić ankietę za pośrednictwem

Po ocenie czynników ryzyka, na podstawie ankiety, pacjent otrzymuje e-skierowanie. Zgłoszenie na badanie diagnostyczne wymaga jedynie dowodu osobistego. Uczestnicy programu mogą wybrać placówkę z listy tych, które mają umowę z NFZ na realizację tego programu.

Osoba w białym kitlu laboratoryjnym trzyma w dłoniach probówki z czerwonym płynem, stojąc przy stole laboratoryjnym z innymi probówkami i dokumentami. Logo Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c. widoczne w lewym górnym rogu.

Pakiety badań w Lacusmed

Profilaktyka 40 PLUS w Lacusmed zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:

 1. morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;
 2. stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
 3. stężenie glukozy we krwi;
 4. AlAT, AspAT, GGTP;
 5. poziom kreatyniny we krwi;
 6. badanie ogólne moczu;
 7. poziom kwasu moczowego we krwi;
 8. krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
 9. pomiar ciśnienia tętniczego;
 10. pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI).

Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:

 1. morfologia krwi obwodowej odsetkowym i płytkami krwi;
 2. stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
 3. stężenie glukozy we krwi;
 4. AlAT, AspAT, GGTP;
 5. poziom kreatyniny we krwi;
 6. badanie ogólne moczu;
 7. poziom kwasu moczowego we krwi;
 8. krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
 9. PSA – antygen swoisty dla stercza całkowity;
 10. pomiar ciśnienia tętniczego;
 11. pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI).

Ile razy można skorzystać z Profilaktyki 40 PLUS?

Pacjent, który ukończył 40 rok życia, może skorzystać z bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS dwa razy. Drugie badanie jest możliwe, jeżeli minęło 12 miesięcy od pierwszego skorzystania z programu. Program pilotażowy Profilaktyka 40 PLUS trwa do 30 czerwca 2024 roku. ale ma zostać przedłużony do 31 grudnia 2024.

Kobieta lekarka w białym kitlu z uśmiechem rozmawia z pacjentką w jasnoniebieskim swetrze w jasnym gabinecie medycznym. Logo Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c. widoczne w lewym górnym rogu.

Gdzie zgłosić się na badanie Profilaktyki 40 PLUS w Poznaniu

Badania laboratoryjne w ramach Profilaktyka 40 PLUS możesz wykonać między innymi w Lacusmed w Poznaniu w godzinach otwarcia gabinetu diagnostyczno – zabiegowego we wtorek lub czwartek od 08:00 do 10:00.

Nie czekaj, wygeneruj skierowanie na IKP i przyjdź się zbadać!


Zadzwoń do nas!

+48 695 70 70 95

Godziny otwarcia poradni

Poradnia czynna:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -18.00.

Rejestracja czynna:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00.

Na wizyty do lekarzy POZ rejestrujemy się z jednodniowym wyprzedzeniem. 

Recepta kontynuacja leczenia

Recepty wypisywane są do 72 godzin w dni robocze.

Opinie o Lacusmed

Nasi partnerzy

Certyfikaty

Certyfikat - Bezpieczna Placówka Medyczna
Certyfikat - Zadowolony Pacjent
Certyfikat - Zadowolony Klient

Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowie z wykorzystaniem narzędzia centralnego ("Centralne e-usługi POZ" lub "e-Gabinet)

Beneficjent: Skarb Państwa — Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa 15,00-952 Warszawa

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię Covid-19

Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowie z wykorzystaniem narzędzia centralnego
Skip to content