Jak wskazuje Narodowy Program Szczepień, szczepienia przeciw Covid-19 w Polsce rozpoczną się w styczniu 2021 r. Rozpoczęcie owego cyklu szczepień w jak najszybszym czasie jest niezwykle istotne, ponieważ może w znaczny sposób przyspieszyć powrót społeczeństwa do normalności.
W pierwszej kolejności szczepieniom będą poddawani pracownicy ochrony zdrowia, a tuż po nich pensjonariusze oraz pracownicy Domów Opieki Społecznej, a także osoby powyżej 60 r.ż.
W kolejnym etapie szczepieniom będą podlegały osoby szczególnie narażone na zakażenie Covid- 19 – służby mundurowe, nauczyciele czy zawodowi kierowcy.
Istnieje kilka placówek, w których będzie można zgłosić chęć poddania się szczepieniu. Będzie można to zrobić poprzez zgłoszenie w placówce POZ, jak również w jednym z mobilnych punktów szczepień oraz tzw. przyszpitalnych centrach szczepiennych.
Zgłoszenie będzie można dokonać telefonicznie, poprzez konto na portalu pacjent.gov.pl lub poprzez bezpośrednią rejestrację w punkcie szczepień.
Osoby zaszczepione będą mogły korzystać z opieki placówek medycznych bez potrzeby wykonywania dodatkowych testów oraz nie będą musiały przechodzić kwarantanny w sytuacji kontaktu z zakażonym.
Poradnia czynna:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -18.00.
Rejestracja czynna:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00.
Na wizyty do lekarzy POZ rejestrujemy się z jednodniowym wyprzedzeniem.
Na wizyty do lekarzy POZ prosimy przyjść 5 minut przed wyznaczoną wizytą.
Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c. Hanna Walczak-Luch, Maciej Luch realizuje Projekt grantowy pn. „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Całkowita wartość Projektu to 1 250 000 000,00 zł z czego wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 996 375 000,00 zł.
Specjalistyczne Centrum Medyczne LacusMed s.c. Hanna Walczak-Luch, Maciej Luch na realizację przedsięwzięcia otrzymało grant w wysokości 300 000 zł.
W ramach otrzymanych środków realizujemy dwa cele:
1. Poprawimy dostępność, zwiększymy działania profilaktyczne, rozszerzymy świadczenia z zakresu diagnostyki obrazowej i kardiologicznej oraz poprawimy infrastrukturę teleinformatyczną placówki.
Cel ten zrealizujemy poprzez zakup m.in.:
2. Przeprowadzimy roboty budowlane
W ramach robót budowlanych wykonamy prace elektryczne i malarskie oraz zmodernizujemy rejestrację, której celem jest utworzenie nowego stanowiska dla opiekuna koordynacji.
Projekt jest skierowany do wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą, posiadających umowę z NFZ o udzielanie świadczeń w ramach POZ, a z jego efektów będą mogli korzystać pacjenci placówki.
Główne cele Projektu:
Oczekiwane efekty Projektu:
Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowie z wykorzystaniem narzędzia centralnego ("Centralne e-usługi POZ" lub "e-Gabinet)
Beneficjent: Skarb Państwa — Ministerstwo Zdrowia ul. Miodowa 15,00-952 Warszawa